Jak si poradit s plenkami Bamboolik

stažený soubor

Plenky Bamboolik jsme si hned zamilovali, sami vyzkoušeli na vlastních dětech a nadšení z nich předáme dál!

Bamboolik jsou krásné, české, velmi funkční a kvalitní plenky. Vymyslely je dvě podnikavé maminky Zuzana Hloušková a Radka Matínková, otestovaly je na vlastních dětech a vyvinuly tak skvělou novou značku. Plenky získaly několik ocenění na veletrzích a také například titul "Plenka roku 2014". Plenky se šijí v České republice - většina dokonce v chráněných dílnách - převážně z českých materiálů. 

Jak pleny Bamboolik vypadají

Bamboolik-schemaJak systém Bamboolik funguje

Pleny Bamboolik jsou pleny typu snap-in-one, to znamená, že do nepropustných svrchních kalhotek se vpínají vnitřní savé plenky.
Výhodou ale je, že svrchních kalhotek stačí mít několik a měnit můžete jen vnitřní pleny. Díky patentkům plena na kalhotkách dobře drží a přebalování je jednoduché jako u jednorázových plenek nebo plen typu all-in-one. Celý systém je tedy velmi pohodlný a přitom ekonomický.


Plena Bamboolik se skládá z těchto částí:


Svrchní kalhotky

schema-svrchni-kalhotky

Svrchní kalhotky Bamboolik se dají pomocí patentek zmenšovat a zvětšovat a vydrží vám tak na celé plenkové období. Mají ochrannou funkci - jsou vyrobeny z polyesteru laminovaného polyuretanem. Jde o tzv. funkční materiál: voděodolný ale prodyšný. Lemovány jsou flísem, který je nejen měkoučký a dětem tak velmi příjemný, ale rovněž vodoodpudivý při zachování prodyšnosti.


Svrchní kalhotky s tvarovanou plenkou

schema-2-tvarovana-plena

Na svrchní kalhotky se opět pomocí patentek připíná bambusová tvarovaná plenka. Ta má za úkol nasát co nejvíce tekutin a vydrží také od narození až po nočník. Samostatně se koupit nedá, prodává se společně s vkládací plenkou pod názvem vnitřní plena - čtěte dále :-).

 

 

Plena pro malé děti (cca do 1/2 roku)

schema-3aPodle věku dítěte na tvarovanou plenku připnete buď  vkládací plenu krátkou pro kojence (na obrázku výše) nebo vkládací plenu batolecí (v dalším bodě).  Obě jsou z bambusu a  batolecí toho samozřejmě nasaje víc.

Na obrázku vidíte kompletní plenu pro malé děti asi do půl roku, která se skládá z:

Jak si takovou plenu koupíte? Zvlášť koupíte svrchní kalhotky a k tomu vnitřní plenu pro kojence (tak se říká celé bambusové sací části - tedy tvarované plence společně s krátkou vkládací plenou pro kojence). Svrchních kalhotek budete totiž potřebovat celkově méně než vnitřních plen.


Plena pro batolata (cca od 1/2 roku)

schema-3b

Když vám dítko vyroste, stačí nahraditvkládací plenu krátkou pro kojence o trochu větší vkládací vkládací plenou batolecí a máte kompletní plenu pro batole:

Jak si koupíte plenu pro batolata? Opět zvlášť koupíte svrchní kalhotky a k tomu vnitřní plenu pro batolata (to je celá savá bambusová část - tedy tvarovaná plenka společně s vkládací plenou pro batolata).


Na plenky se obvykle používají ještě separační vložky.

Na noc potom můžete místo menší vkládacích plenek přidat noční vkládací plenku. Ta toho nasaje ještě víc.

Materiál: 

Svrchní kalhotky: 100% polyester laminovaný polyuretanem (PUL), lemování: 100% polyester (flís), gumička: lastin - 100% polyuretan

Vnitřní pleny: bambusové froté – 70% bambus, 30% biobavlna, bambusový flís – 75% bambus, 25% biobavlna, bambusové plátno - 100% bambus
 

Péče o plenky

Plenky doporučujeme prát na 60°, což je dostačující ke zničení všech bakterií, mohou se ale prát i na 90°. Mohou se sušit v sušičce, nežehlí se.
Svrchní kalhotky se perou maximálně na 60°, jinak by se porušila laminace.


Uff. Pořád nevíte co a jak? Podívejte se na video, kde Vám plenky přestaví jejich "stvořitelka" Zuzana Hloušková. Je na něm krásně vidět používání plen v praxi.
Nebo si vyberte z našich předpřipravených sad:

ZVÝHODNĚNÉ SADY BAMBOOLIK

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.