Jak sestavit výbavičku pro miminko

Otázka, která spolehlivě padne na každé prezentaci. Všechny maminky v tu chvíli zbystří, připraví poznámkové bloky... Není to ale tak jednoduché. Každé miminko je osobnost, každá maminka se rozhodla pro látkování z jiných důvodů. Proto Vám nabízíme modelové varianty pro rozhodování o nákupu základní výbavičky, pro porovnání i s nákupním seznamem. Pokud chcete problematiku moderních látkových plenek prostudovat víc, navštivte naše infomační stránky.

 

Plenkám chci věnovat minimum času

Chci používat látkové pleny, ale nechci s nimi strávit zbytečně moc času. Kromě praní se o plenky nebudu jinak starat (žehlit, skládat...) Vybírám si proto all-in-one, protože se mi líbí snadnost jejich používání i komfort, který přinášejí mému miminku.


Varianta z funkčních materiálů

Odhadovaná cena výbavičky bude asi 8 - 10.000 Kč. Pro srovnání: jednorázové plenky na jedno dítě vyjdou v průměru na 25.000 Kč.

Varianta z přírodních materiálů

 

Zlatá střední cesta

Nechci moc skládat, ale nemusím mít nutně na každé plence nepropustnou vrstvu jako je to u plenek all-in-one. Díky tomu ušetřím, budu mít variabilnější a přitom maximálně funkční plenky. Vyberu si plenky SIO (snap-in-one) nebo kalhotkové plenky.

 

Varianta se SIO (snap-in-one) plenkami

Varianta s kalhotkovými plenami

Odhadovaná cena výbavičky – bude se lišit podle toho, jak plenky nakombinujete – bude asi 6 - 10 500 Kč. Pro srovnání: jednorázové plenky na jedno dítě vyjdou v průměru na 25.000 Kč.

Hlídám si rozpočet

Na výbavičku mám omezený rozpočet, přesto vím, že i pro mě varianta existuje. Budu používat obyčejné čtvercové pleny nebo vícevrstvé plenky. Kalhotky s polyuretanovým zátěrem budu používat na den i na noc. Beru na vědomí, že péče o plenky mi zabere víc času, než kdybych si pořídila jen kalhotkové plenky, ale ani tak se nestanu otrokem žehlení a praní, jako generace našich maminek. Jen strávím nějaký čas skládáním plenek.

Odhadovaná cena výbavičky se bude pohybovat mezi 4.000 a 7.000 Kč  Pro srovnání: jednorázové plenky na jedno dítě vyjdou v průměru na 25.000 Kč.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.