Výbavička AIO

All-in-one a Snap-in-one - výbava snadná na použití

Pokud se vám zdá varianta se čtvercovými plenami složitá, jsou nacvakávací systémy a pleny AIO možná to pravé pro Vás. Používání je velmi snadné, skoro jako u jednorázových plen, navíc kalhotky ze systému AI2 můžete krásně použít s jakýmkoliv jiným druhem plenek. České SIO systémy jsou navzájem kompatibilní. 

Nemusíte nic skládat ani promýšlet, použijete plenu buď vše v jednom a jak ji přebalíte, tak ji perete a sušíte (pozor, části s nepromokavou vrstvou nepatří do sušičky), je to snadné. Případně si plenku sepnete patentky a používáte stejně jako AIO, jen nemusíte pokaždé prát kalhotky.

Nevýhoda jsou vyšší pořizovací náklady a to, že hlavně pleny AIO nejsou pro nejmenší miminka, většinou začínají sedět dětem kolem pěti kilo. Pro starší děti nemusí zase plena AIO stačit svou savostí (děti ji snadno pročůrají, savost se dá zvýšit přidáním vkládacích plen)

Sestavit si kompletní výbavu z plen typu AIO je celkem drahé - potřebujete určitě 20ks plen. Většina maminek si pleny AIO kupuje jako doplňky pro návštěvy u pediatra, na hlídání, když přebaluje tatínek nebo babička.

Nákupní seznam:

  • sada Bamboolik nebo 20-24 ks savých jader (vnitřních plen), 4-6 ks svrchních kalhotek
  • nebo 20-24 plen AIO 
  • dvě balení separačních plen, pro začátek nejlépe Imse Baby nebo Popolini celulozové
  • kbelík na skladování špinavých plen
  • prací prostředek

Pořizovací cena takové výbavičky bude začínat někde kolem 10 000 Kč.